Skąd ta dziwna nazwa? Ecobotox…

Kosmetyki ecobotox pochodzą z pięknego, gorącego Maroka.

Afrykańskie słońce. Czerwona ziemia. Góry, rzeki, lasy. Pustynia. Melancholijne dźwięki wydobywające się z gardeł muezzinów nawołujących do modlitwy. Mauretańska architektura. Ekologiczne rolnictwo. Europejskie standardy dróg, portów i lotnisk. Muzułmańskie obyczaje. Powolne życie, zgodne z rytmem przyrody. Berberowie, Arabowie. Tuaregowie. Wielbłądy. Kozy. Koty. Spokojni ludzie. Zdrowe, swojskie jedzenie. Naturalne kosmetyki.

Oto Maroko.

Ale Maroko to też duże miasta. Casablanca, Marakesz, Rabat. Tysiące turystów, wszędobylscy Francuzi. Rozwój gospodarczy, pogoń za zachodem. Nowoczesne gabinety kosmetyczne. Zatem niektóre berberyjskie kobiety wiedzą doskonale co to botox. Niejedna z nich korzystała z dobrodziejstw chirurgii estetycznej. Niejedna z marokańskich kobiet powiększyła sobie usta lub biust dla swojego Ahmeda lub Abdula.

I to właśnie te nowoczesne marokańskie kobiety, znające tak lokalne, jak i „zachodnie” kosmetyki – dały nazwę „naturalny botox” olejowi z opuncji figowej. Znanemu doskonale ich mamom i babciom, najskuteczniejszemu w walce ze zmarszczkami naturalnemu kosmetykowi. Równie skutecznemu dawniej jak dziś. Lokalnie nazywanemu – olej z figi berberyjskiej, gdyż owoc opuncji przypomina nieco figę.

I od tego właśnie cudownego pochodzi nazwa firmy. Ecobotox. Alernatywne nazwy – naturalne turbo nawilżanie. Ekologiczny sposób na prasowanie zmarszczek. Eko – odmładzanie!

Olejek z opuncji figowej to w stu procentach naturalny olej z pestek owoców tejże rośliny. Wytłoczenie każdego litra wymaga zebrania niemal pół tony (a tym samym milionów sztuk) nasionek opuncji kaktusowej! Nasionka mozolnie wydobywa się z owoców a następnie tłoczy metodą „na zimno” aby uzyskać „cudowny eliksir”. Jest to najdroższy, ale też najbogatszy w cenne składniki olej świata. Zawiera zaskakująco dużą ilość naturalnej witaminy E, zwanej „witaminą młodości”, która z racji tego, że jest rozpuszczalna w tłuszczach, wnika do głębszych warstw skóry i wzmacnia jej system odpornościowy. Witamina E dzięki swym silnym właściwościom antyoksydacyjnym skutecznie dezaktywuje wolne rodniki powodujące starzenie się komórek, zwalcza negatywne skutki działania promieni słonecznych oraz innych czynników zewnętrznych.

Olej ecobotox jest także bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe – głównie kwas linolowy omega-6 (ok. 60%), który wspomaga regenerację bariery lipidowej skóry, zapewniając jej prawidłowy poziom nawilżenia i odżywiając ją. Zawiera też kwas oleinowy omega-9. Nienasycone kwasy omega 6 i 9 są niezbędnym składnikiem dobrze odżywionej skóry. Muszą być dostarczane organizmowi wraz z pożywieniem i kosmetykami, ponieważ nie są samoczynnie wytwarzane przez organizm. Mają zdolność łagodzenia podrażnień i stanów zapalnych oraz przyspieszania gojenia ran, odbudowują komórki, dzięki czemu wygładzają i ujędrniają skórę

W oleju występuje także witamina K1– naturalny czynnik krzepnięcia, która poprawia koloryt zaczerwienionej skóry z problemami pękających naczynek krwionośnych, oraz β-karoten – prowitamina A, o silnych właściwościach antyoksydacyjnych.

Olej z opuncji ecobotox najlepiej stosować codziennie, najlepiej na noc, delikatnie wmasowując go cerę opuszkami palców. Można też stosować go na dzień łącząc z ulubionym kremem. Olejek ten doskonale sprawdza się przy regeneracji po mniej lub bardziej inwazyjnych zabiegach kosmetycznych, tj. kwasy, lifting, retinol, intensywny peeling itd. Nie wierzysz? Sama spróbuj. https://ecobotox.com/product/olejek-z-opuncji-figowej/

Podsumowując – olejek z opuncji figowej to prawdziwy skarb natury. Istna bomba witaminowa dla naszej skóry. Cudowny eliksir.

Istny – ECOBOTOX.

slajd